תאונות אישיות

תאונות אישיות

תאונות אישיות

הורים מודאגים רבים מבקשים ממני לעשות ביטוח תאונות אישיות לדבר היקר להם מכל – ילדיהם, למרות שהביטוח הממשלתי (ביטוח תאונות אישיות לתלמידים) נותן כיסוי לכל מיני מקרים, אני מסבירה להם מה הכיסוי הביטוחי שקיים תחת ביטוח התלמידים שהמדינה נותנת ומסבירה את ההבדלים בין זה לביטוח פרטי, בסוף הם בוחרים לעשות אצלי את הביטוח הפרטי כי הם מבינים את המשמעויות הכלכליות כפי שאסביר בהמשך.

כל אחד ואחת מאיתנו עלולים להיות חשופים לתאונות בכל מקום ובכל עת, כאשר התאונות הנפוצות ביותר הן תאונות שנגרמות בבית, בעבודה או בסביבתם, הסיבה לכך היא שכשאנחנו קרובים לבית אנחנו מרגישים בטוחים יותר ולכן הערנות שלנו לסכנות נמוכה יותר, לפעמים זה רק מסתיים ב"כשזרת פוגשת פינת רהיט" אבל לפעמים התאונה עלולה להוביל לפגיעה פיזית חמורה שנדרש עבורה טיפול רפואי דחוף, ואף להגיע למצבים רפואיים מורכבים יותר, כמו : נכות, מצב סיעודי ואף מוות.

ילדים נתונים יותר להיות חשופים לפציעות באופן טבעי מעצם היותם ילדים, האינסטינקטים  הפנימיים שלהם אמנם חדים אך לא מיומנים כשל אדם בוגר, לכן נתונים שונים מעידים כי כ- 40% מפניות ילדים למיון או לשירותי חירום של קופות החולים הן כתוצאה מתאונות שנגרמו להם מחוץ למסגרות כלשהן.

חוק לימוד חובה (1949) (המתעדכן כל הזמן בתקנות לפי צו השעה), מחייב לבטח תלמידים הרשומים כחוק ולומדים במוסד חינוכי מוכר על ידי משרד החינוך תחת החוק (מגיל 3 ואילך) בביטוח תאונות אישיות. האחריות לרכישת הביטוח חלה על הרשות המקומית שבתחום השיפוט שלה נמצא המוסד החינוכי.

הביטוח הינו ביטוח קבוצתי ולא אישי, כאשר התשלום עבור הביטוח נגבה מהורי התלמיד במסגרת תשלומי בית הספר בתחילת שנת הלימודים, את הסכום לתשלום (49 ש"ח לשנה לשנת 2019). קובעת ועדת החינוך והן חברת הביטוח נבחרת במכרז הוגן.

הכיסוי הביטוחי בפוליסה הוא בגין תאונות המתרחשות בכל רחבי תבל, 24 שעות ביממה, לאורך כל השנה (תקופת הפוליסה היא תמיד 1.9-31.8), וכולל : פיצוי כספי לבני משפחתו של התלמיד/ה במקרה של מוות מתאונה, כיסוי למקרה של נכות זמנית  או קבועה כתוצאה מתאונה, כיסוי ביטוחי עבור הורים אשר מעורבים בעצמם בתאונה אישית כאשר הם משתתפים בפעילויות שונות מטעם מוסד הלימודים.

יחד עם זאת, ישנם מספר חריגים כגון : נכות נפשית מהטרדה מינית, תאונות דרכים בארץ או בחו"ל, תאונות המתחרשות כתוצאה ממלחמה, פעולות איבה, פעילות פלילית (כשהתלמיד בגיל 14 ומעלה) פעילות צבאית סדירה, רשלנות רפואית וכתוצאה מקבלת טיפול רפואי, מחלה שאינה בקשר ישיר לתאונה, רעידת אדמה ועוד.

כל זה ממש נפלא, אבל איך הביטוח הפרטי עושה את ההבדל ?

הדבר הכי חשוב זה שירות, זמינות ומהירות

תביעה לביטוח תאונות אישיות דרך בית הספר עשויה לקחת זמן, לפעמים רב מידי (ובימי החופש הגדול כמעט ובלתי אפשרי לנהל תביעה שכזו בצורה תקינה), עם כל ההערכה הרבה למזכירות בתי הספר, אין להם את היכולות לטפל בתביעה שכזו כמו שצריך, ולפעמים התערבותם יכולה אף להזיק ולעכב את תשלום הפיצוי.

בפוליסה פרטית, סוכן הביטוח שמקבל דיווח על התביעה, יודע בדיוק מה לעשות, לייעץ, לזרז ותוכלו לסמוך עליו שיעשה את הטוב ביותר עבורכם

הדבר השני הוא הכיסוי הרחב יותר :

  • תוכניות מסוימות מאפשרות כיסוי מגיל שנה ! (בביטוח תלמידים מגיל 3 בלבד)
  • תקופות המתנה נמוכות מאוד, למשל, באשפוז עקב נכות מתאונה תקופת ההמתנה לפיצוי עומדת על יומיים בלבד לעומת 90 ימים בביטוח הממשלתי
  • הכיסוי ניתן גם אם הילד אינו תלמיד, כלומר, הורים בחינוך ביתי לא יכולים לרכוש את ביטוח התלמידים ועקב כך ילדיהם נותרים חשופים.
  • הביטוח הפרטי מכסה תאונות דרכים בארץ ובחו"ל (מוחרג בביטוח תלמידים)
  • השתתפות בטיפולים פסיכולוגיים לאחר אירוע קשה, פיצוי עקב היעדרות מבחינות לאחר תאונה
  • השתתפות בהוצאות בגין ניתוח פלסטי כתוצאה מתאונה
  • פיצוי בגין ניתוח עקב פגיעה אורתופדית בכתף, בברך או בקרסול כתוצאה מתאונה
  • ניתן להרחיב את הביטוח לכיסוי בעת שימוש בכלי רכב דו גלגלי וטרקטורון (תמרת שקלים בודדים)

פוליסת תאונות אישיות ממשלתית היא אחידה, תלויה במכרז של המדינה ובהחלט עשויה להשתנות בכל פעם שהכיסוי עובר מחברה לחברה

הפוליסה הפרטית היא שלכם בלבד !

בלתי תלויה, לא ניתנת לשינוי (אלא בהוראת המפקח על הביטוח שזהו מקרה נדיר בהחלט), אתם בוחרים את גובה הכיסוי, והכי חשוב  – יש לכם אותי שם ללוות אתכם לאורך כל הדרך.

דילוג לתוכן